Social Icons

czwartek, 4 września 2014

Quillingowy świecznik
Hej, dzisiaj pokażę Wam jak zrobić świecznik z polnych kwiatów. Do jego wykonania będziemy potrzebowali:
-klej
-igła do quillingu
-paski kolorowego papieru
oraz świeczkę
Krok 1
Bierzemy siedem pasków żółtego papieru skręcamy i tworzymy łezkę a końcówkę sklejamy. Aby stworzyć jeden kłos potrzebujemy siedem łezek. Pszenic robimy ile chcemy.

Krok 2 
Teraz przystępujemy do tworzenia maków bierzemy szerszy pasek czarnego papieru i nacinamy wzdłuż następnie skręcamy i powstaje nam środek kwiatka. Następnie bierzemy czerwony pasek i skręcamy tworząc delikatny owal tworzymy takich pięć. Następnie wszystko ze sobą sklejamy i powstaje nam mak.

Krok 3
Teraz robimy bławatki i jarzębinę. Aby stworzyć jarzębinę należy poskręcać około 14 ciasno zwiniętych kółeczek. Sklejamy ze sobą po 5 lub 4 kołeczka i wszystko doklejamy do zielonego paska papier. A teraz zrobimy bławatka. Środek robimy tak samo jak w przypadku maka  tylko z niebieskiego papieru. Aby zrobić płatki skręcamy cztery niebieskie paski i ściskamy dwoma palcami.

 Następnie wszystkie elementy sklejamy razem, na środku dajemy świeczkę i nasz świecznik jest gotowy oceńcie czy wam się podoba:)

Jak zrobić bratka pokażę Wam w innym poście. Przepraszam za słabo wyraźne zdjęcia ale mam nadzieję, że takie tez mogą być. Napiszcie co o nim sądzicie.:)


1 komentarz:

  1. Bardzo przydatny kursik, a świecznik jestem pod wrażeniem wykonywania tą techniką i przy okazji miło mi, że dołączyłaś do mojej zabawy:).

    OdpowiedzUsuń

 
 
Blogger Templates