Social Icons

środa, 17 grudnia 2014

Aniołek quilling
Hej, dzisiaj pokażę Wam jak zrobić aniołka quilling, który będzie idealnym pomysłem na ozdobę choinkową. Do jego zrobienia będziemy potrzebowali:
-Kleju
Igły do quillingu
-Pasków papieru kolor brązowy, biały, beżowy, czerwony

Krok 1
Bierzemy 12 beżowych pasków papieru zwijamy i kleimy na końcu delikatnie wypuklamy to będzie połowa głowy, drugą połowę robimy tak samo tylko, że z brązowych pasków i sklejamy do siebie obie części. Następnie bierzemy cztery brązowe paski, ważne aby każdy był trochę krótszy od poprzedniego, zwijamy zostawiając trochę paska nie zwiniętego i przyklejamy do siebie tak aby najdłuższy pasek był na spodzie a najkrótszy zaraz za głową w ten sposób powstanie nam ładna fryzurka, którą lepiej widać na dolnym zdjęciu. Później bierzemy kolejny brązowy pasek i zwijamy z obu stron na długość około 3 cm, w ten sposób powstaną nam loczki. Następnie zwijamy 1/4 paska i przyklejamy do głowy aby powstały nam oczy, aby zrobić usta wycinamy z czerwonego paska kształt księżyca i przyklejamy.

Krok 2 
Zwijamy 30 pasków białego papieru kleimy na końcu i wypuklamy tworząc sukienkę aniołka, ręce robimy w ten sam sposób tylko, że zwijamy po 8 pasków i przyklejamy do sukienki. Aby zrobić dłonie zwijamy po jednym beżowym pasku zwijamy i wklejamy w rulonik. Do zrobienia pozostały nam tylko skrzydła, czyli sklejamy ze sobą 16 białych pasków ściskamy z jednej strony aby powstała nam łezka i przyklejamy do aniołka drugie skrzydło oczywiście robimy tak samo. Do całości przyklejamy głowę i nasz aniołek jest gotowy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 
 
Blogger Templates