Social Icons

piątek, 3 kwietnia 2015

Morska wymianka i kursik na puszystego baranka 
Hej, dzisiaj znowu mam dla Was dwie informacje a mianowicie: Jakiś czas temu wzięłam udział w morskiej wymiance na blogu dekupagekinii i moją wymiankową parą była mlenka dostałam od niej taki super prezent:
Te serwetki są przepiękne a bransoletka niesamowita po prostu zaniemówiłam jak ją zobaczyłam, jestem pod wielkim wrażeniem jakie rzeczy potrafią stworzyć z koralików kobietki:) Zapraszam was oczywiście na jej bloga http://mlenka2111.blogspot.com

A teraz informacja numer dwa czyli kursik na wielkanocnego baranka. Do jego wykonania będziemy potrzebowali:
-Kleju
-Nożyczek 
-Pasków papieru kolor zielony, czarny i żółty
-Igły do quillingu
-Długopisu
-Rolki po papierze toaletowym
-Białego i czerwonego papieru
-Patyczka do szaszłyków
-Bibuły
-I  białego brokatu
Krok 1 
Bierzemy zielony pasek papieru i zwijamy tworząc wrzecionko robimy ich około 20 sklejamy ze sobą na kształt owalny aby stworzyć trawkę. Z żółtego papieru zwijamy jeden pasek papieru i sklejamy na końcu robimy siedem takich kółeczek to będzie nasz kwiatek i przyklejamy go skraju trawy. 
Krok 2 
Następnie bierzemy po dwa paski czarnego papieru zwijamy kleimy na końcu i delikatnie wypychamy na kształt stożka to będą nóżki naszego baranka robimy ich cztery, później dalej z około 10 czarnych pasków papieru zwijamy kółeczko delikatnie wypychamy i tworzymy głowę na białym papierze rysujemy oczy wycinamy i przyklejamy do głowy aby głowa nie była tak pusta bierzemy 3 paski białego papieru o szerokości 1,5cm nacinamy wzdłuż szerokości i przyklejamy do naszej głowy aby stworzyć futerko. Następnie rozcinamy rolkę po papierze toaletowym i trochę ją zmniejszamy. Później bierzemy kartkę papieru i też jak przedtem nacinamy aby stworzyć futerko. Czyli do początku rolki przyklejamy po trzy takie paski wyginamy je na stojąco i zaraz za nimi przyklejamy kolejne trzy paski stawiamy na wprost i przyklejamy dalej aż dojdziemy do końca baranka. Aby nie było widać środka rolki bierzemy kolejne 6 takich pasków zwijamy i wklejamy do środka rolki następnie przyklejamy nóżki i głowę i nasz baranek jest gotowy, aby dobrze stał przyklejamy go do trawy(Mam nadzieje, że rozumiecie o co chodzi :)
Krok 3
Teraz zrobimy chorągiewkę czyli bierzemy patyczek do szaszłyków i obwijamy go brązową bibułką z czerwonego papieru wycinamy kształt chorągiewki na niej klejem rysujemy krzyż i posypujemy brokatem a jeśli nie macie brokatu możecie krzyż wyciąć z białego papieru. Następnie chorągiewkę przyklejamy do patyczka a patyczek do baranka i nasza ozdoba wielkanocna jest gotowa:) 

A przy okazji: 

2 komentarze:

 
 
Blogger Templates