Social Icons

sobota, 5 marca 2016

Wstążeczkowe jajko
Hej, sezon Wielkanocny w pełni więc u mnie też powstają robótki wielkanocne, niestety czas mnie strasznie goni więc nie mam zbytnio wiele czasu na robótkowanie, ale nie powiem coś już natworzyłam, i właśnie dzisiaj pokaże Was kursik na moją pierwszą tegoroczną robótkę czyli wstążeczkowe jajko. Do jego wykonania będziemy potrzebowali:
-Styropianowe jajko
-Szpilki
-Wstążeczkę
-Klej
-Scrapki lub cekiny coś aby później ozdobić nasze jajko

Krok 1
Przebijamy szpilką wstążeczkę i wbijamy ją w górę jajka, następnie oplatamy nią raz całe jajko tak aby wstążeczką z powrotem wrócić do górnej szpilki, w ten sposób wyznaczymy sobie środek jajka. Następnie kiedy dojdziemy wstążką do dolnej części jajka zmieniamy kierunek plecienia, czyli jak nasza wstążka znajdowała się po prawej stronie głównej wstążki to na dole przekładamy wstążkę tak aby znalazła się po lewej stronie. I tak pleciemy kiedy wrócimy do góry jajka tam gdzie była wbita szpilka przekładamy wstążkę na drugą stronę i dalej pleciemy itd.. W ten sposób zacznie nam powstawać na jajku taki jakby X kiedy opleciemy całe jajko wbijamy szpilkę i resztę wstążki odcinamy.

Krok 2 
 Na końcu pasuję nasze jajko ładnie ozdobić ja użyłam do tego celu scrapków, które przykleiłam zwykłym klejem. Aby zamaskować szpilki można dorobić jeszcze gustowną kokardkę czyli ucinamy cztery tej samej długości  kawałki wstążki, długość zależy od wielkości jajka. Kiedy jest małe warto kokardkę jak i całe jajko owijać cienka wstążeczką, będzie nam łatwiej owijać i jajko będzie ładniej wyglądało. Wracając do kokardki na środku każdej z odcinków wstążki dajemy trochę kleju lub taśmy dwustronnej i oba końca przyklejamy do środka wstążki. Kiedy zrobimy już tak ze wszystkimi kawałkami wstążki układamy je na kształt krzyża i za pomocą szpilki wbijamy do jajka warto wsiąść szpilkę z kolorową główką co będzie bardzo ładnie wyglądało. Mam nadzieję, że kursik jest zrozumiały:) Jakiś czas temu wzięłam udział w wymiance 2w1 organizowanej na blogu http://bizuteriairekodzielo.blogspot.com/ oto co otrzymałam od Basi z bloga http://basiapawlak.blogspot.com/  

 A to wysłałam do Sary z bloga http://vanilla91.blogspot.com/11 komentarzy:

 
 
Blogger Templates