Social Icons

sobota, 25 października 2014

Czarownica quilling
Hej, z okazji, że za tydzień mamy Halloween dzisiaj pokaże Wam jak zrobić czarownice quilling. Do jej wykonania będziemy potrzebowali:
-Kleju
-Nożyczek
-Igły do quillingu
-Paki do quillingu kolor pomarańczowy, czarny, brązowy, beżowy i szary
Krok 1
Bierzemy  brązowy pasek papieru o szerokości 4 cm i nacinamy na szerokości zwijamy i kleimy na końcu następnie bierzemy  brązowy kawałek papieru i zwijamy w rulonik. Następnie sklejamy obie części i w ten sposób powstaje nam miotła dla czarownicy.
Krok 2
Teraz zrobimy czarownicę. Bierzemy pasek czarnego papieru i zwijamy kleimy na końcu i tworzymy łezkę potrzebujemy takich dwie. Następnie zwijamy 3 paski papieru wypychamy delikatnie igła do quillingu przyklejamy wcześniej zrobione łezki i w ten sposób mamy nogi z butami, w taki sam sposób robimy ręce tylko z dwóch pasków. Zwijamy 12 pasków papieru kleimy na końcu delikatnie wypychamy i mamy spódniczkę następnie wycinamy z pomarańczowego koloru trójkąt i przyklejamy do spódniczki doklejamy nogi i dół czarownicy gotowy. 
Krok 3
Następnie zwijamy 8 czarnych pasków  kleimy na końcu i wypychamy tworząc stożek, Potem zwijamy 6 beżowych  pasków zwijamy i doklejamy do czarnego wcześniej zrobionego stożka, wycinamy pomarańczowy pasek papieru doklejamy i mamy gorset. Doklejamy do tego wcześniej zrobione ręce i całość przyklejamy do spódnicy.  
Krok 4 
Bierzemy 12 pasków beżowego papieru kleimy i delikatnie wypychamy sam środek w ten sposób powstanie nam głowa, z szarego papieru wycinamy paski o szerokości 0,5 cm i doklejamy do głowy tworząc włosy. Teraz zwijamy 14 pasków czarnego papieru wypychamy delikatnie środek i w ten sposób powstaje nam kapelusz doklejamy go do głowy i głowę doklejamy do reszty. Do jednej ręki doklejamy miotłę i nasza czarownica jest gotowa :)

1 komentarz:

  1. Skręcanie tych cieniuteńkich paseczków, to dla mnie wyższa szkoła jazdy :) Dlatego podziwiam u innych wykonanie i cierpliwość.
    Dziękuję za udział w moim candy, życzę powodzenia :)
    Efka

    OdpowiedzUsuń

 
 
Blogger Templates