Social Icons

sobota, 15 sierpnia 2015

Pudełko-lalka
Hej, nie rozpuściło Was to gorące słoneczko? Bo ja ledwo oddycham, straszny gorąc. Jeśli mnie pamięć nie myli był to najgorętszy tydzień na tych wakacjach bo co prawda nie raz było upalnie ale nie aż przez cały tydzień. Nawet nie chce się siedzieć przed komputerem i pisać dlatego nie będę już nic więcej gadać tylko zabieram się do pracy. Dzisiaj zrobimy pudełko-lalkę, do jej wykonania będziemy potrzebowali:
-Kleju
-Nożyczek
-Pianki w kolorze czerwonym i żółty
-Nakrętki
Serwetki
-Dwóch styropianowych kul (jedna ma być troszkę większa od drugiej)
-Pudełka np: po mleku
-Papieru do pakowania
-Plastikowych oczek
-Czarnej i żółtej farby
-Czerwonego mazaka
-Białej kartki
-Ołówka
-Serwetki
Krok 1
Bierzemy pudełko po mleku i odcinamy górę. Następnie obklejamy go papierem do pakowania prezentów, a z wewnątrz obklejamy go na biało i w ten szybki sposób jedną część już mamy gotową.
Krok 2
Teraz zajmiemy się lalką, czyli smarujemy mniejszą kulę żółtą farbą i kiedy wyschnie czarną farbą malujemy włosy, przyklejamy plastikowe oczka, ołówkiem robimy nos a usta czerwonym mazakiem. Z czerwonej pianki wycinamy koło i przyklejamy na jego środku nakrętkę tak powstanie kapelusik, który przyklejamy pod skosem na głowie lalki. Następnie większą kulę przycinamy aby stała płasko. Serwetkę rozwarstwiamy aby została nam tylko jedna warstwa z obrazkami i obklejamy kulę tworząc sukienkę, z żółtej pianki wycinamy ręce i przyklejamy do tułowia, a tułów do głowy i nasza lalka jest gotowa:)
7 komentarzy:

 
 
Blogger Templates