Social Icons

sobota, 29 listopada 2014

Śnieżynka Quilling
Hej, jeszcze raz umieszczam ten kursik bo zauważyłam, że tamto zdjęcie się nie wyświetla, dlatego aby wszystko było w jak najlepszym porządku przedstawię Wam kursik jeszcze raz:) Do wykonania gwiazdki, która będzie piękną ozdobą nie tylko na choinkę będziemy potrzebowali:
-Kleju
-Pasków papieru kolor niebieski i biały
-Igły do quillingu
Krok 1
Najpierw zrobimy korpus gwiazdki, czyli bierzemy cztery niebieskie paski papieru i zginamy je po środku tworząc łezkę robimy ich cztery. Następnie znów bierzemy niebieski pasek ale tym razem zginamy go na pół i jeszcze jakieś 2cm niżej tworząc coś na kształt trójkąta. Następnie kleimy ze sobą na przemiennie boki gwiazdy. W razie wątpliwości wszystko widać na zdjęciu poniżej:)
Krok 2
Teraz zajmiemy się ozdabianiem gwiazdy, bierzemy biały pasek i zwijamy następnie zginamy z jednej strony aby powstała nam łezka robimy ich cztery i przyklejamy do trójkątnego boku gwiazdy przy samym złączeniu z innymi paskami. Aby zrobić falbankę delikatnie zginamy pasek na długość 2cm, później sklejamy pasek z jego początkiem znowu zginamy na długości 2cm i tak aż dojdziemy do końca. Tak powstałą falbankę wklejamy w trójkątne zakończenia gwiazdy.
Krok 3
Zostały nam jeszcze cztery boki aby je ozdobić zwijamy paski papieru w kółeczko kleimy na końcu i tworzymy ich tak dużo aby zapełnić całe wnętrze gwiazdy. I w ten sposób nasza ozdoba jest gotowa:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 
 
Blogger Templates