Social Icons

czwartek, 29 maja 2014

Kartka książka 
Hej, jakiś czas temu znalazłam w internecie pomysł na kartkę w kształcie otworzonej książki, bardzo spodobał Mi się ten pomysł więc postanowiłam, że stworze swoją wersje takiej kartki. Zamieszczam także kurs jak zrobić tą kartkę bo naprawdę wygląda to bardzo ładnie. Do wykonania książki będziemy potrzebowali:
-Dość twardą tekturę
-Kilka białych kartek
-Jedną kartkę w kolorze niebieskim
-Klej
-Nożyczki
-Igłę do quillingu
Paski papieru kolor żółty, biały i zielony

Krok 1
Odmierzamy wszystkie kartki aby były o takich samych wymiarach i sklejamy ze sobą ale tylko na środku, niebieską kartkę przyklejamy jako pierwszą i całość sklejamy z tekturą. Aby wyglądało, że książka jest zbudowana z kilku kartek należy każdą z nich przyklejać o 0,5 cm bliżej środka od poprzedniej i tak robimy ze wszystkimi kartkami.

Krok 2
Teraz zajmiemy się wykończeniem, czyli zwijamy żółte paski papieru i tworzymy kółeczka robimy ich 24. Następnie tak samo postępujemy z białymi paskami ale ich potrzeba nam 4. Następnie zielony pasek zwijamy zginamy z obu stron aby powstało nam wrzecionko, robimy ich 8. Kiedy mamy już wszystkie elementy zrobione robimy z nich kwiatki. Do białego kółeczka przyklejamy 6 żółtych i 2 wrzecionka, które będą służyły jako liście. Z przygotowanych elementów wyjdzie nam 4 kwiatki. Na jednej stronie zostawiłam trochę miejsca aby wypisać życzenia i nasza książka jest gotowa:)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 
 
Blogger Templates