Social Icons

wtorek, 26 sierpnia 2014

Karaibska plaża
Hej, z okazji wyzwania na blogu Quilling Hobby pt: ;Wariacje na temat lata ; stworzyłam kartkę-wakacyjna plaża. Do jej wykonania będziemy potrzebowali:
-Kartki w kolorze białym
-Kleju
-Nożyczek
-Kartki papieru kolor żółty i niebieski
-Igły do quillingu
-Pasków papieru kolor biały, żółty, czerwony, zielony, brązowy
Krok 1
Składamy białą kartkę na pół i na przedniej stronie przyklejamy niebieski kawałek papieru, następnie z żółtego papieru wycinamy falę tak aby powstała nam plaża i przyklejamy na niebieską kartkę. Następnie zwijamy pasek białego papieru i spłaszczamy palcami z obu stron aby powstało nam wrzecionko robimy ich około 14 i przyklejamy po lewej stronie kartki tworząc chmurkę. Następnie zwijamy żółty pasek papieru tworząc środek słońca a promienie robimy tak samo jak w przypadku chmurki.
Krok 2 
Teraz zrobimy palmę zwijamy brązowy pasek papieru i formujemy kwadrat robimy ich około 10 i przyklejamy na kartce tworząc pień palmy. Z zielonego papieru tworzymy wrzecionka będziemy ich potrzebowali jakieś 20 i 14 z nich przyklejamy na górze pnia tak aby powstały nam liście. Z reszty wrzecionek robimy trawę wokół palmy. Na samym końcu robimy kraba. Zwijamy jeden dłuższy czerwony pasek papieru tworząc brzuch kraba, a dwa mniejsze paski zwijamy i przyklejamy po obu stronach głowy. Następnie robimy szczypce takim samym sposobem jak chmurę, potrzebujemy ich 4 i przyklejamy po 2 na każdą stronę. Na samym końcu robimy odnóża, zwijamy pasek papieru i zginamy tylko  z jednej strony by powstała łezka robimy takie dwie i przyklejamy do kraba. I nasza kartka jest gotowa:)

1 komentarz:

  1. Rewelacyjny pomysł na kartkę z wakacji ;-).
    ...
    http://serwetki-quillinq.blogspot.com/p/quilling.html

    OdpowiedzUsuń

 
 
Blogger Templates