Social Icons

piątek, 10 października 2014

Quillingowy kotek
Hej, z okazji, że 4 października jest Światowy Dzień Zwierząt postanowiłam stworzyć na ta okazje kotka quilling. Wiem, że to było kilka dni temu ale ja zamieszczam dopiero dzisiaj bo nie dałam rady wcześniej. Ale wracając do tematu, do zrobienia kotka będziemy potrzebowali:
-Brązowych, różowych, zielonych i białych pasków papieru
-Igły do quillingu
-Kleju
-Nożyczek
-Kartki papieru
-Ołówka
-Zielonego papieru
-Oraz włoczki
Krok 1 
Na zwykłej kartce papieru ołówkiem rysujemy kotka oraz kłębek włóczki . Następnie zwijamy brązowe i białe paski papieru i sklejamy na końcach tworząc zwykłe kółeczka, następnie bierzemy trzy paski różowego papieru zwijamy i tworzymy łezki, teraz bierzemy dwa zielone paski zwijamy, kleimy i formujemy na kształt wrzecionka.
 Teraz z włóczki zrobimy pompon. Bierzemy włóczkę obojętnie jakiego koloru i owijamy prostokątną kartkę papieru nie musi być bardzo szeroka(im więcej razy włóczką owiniemy pasek papieru to tym bardziej będzie grubszy nasz pompon). Następnie przez środek przeciągamy kawałek włóczki i związujemy. Kiedy wszystko będzie dobrze związane rozcinamy nasza włóczkę na bokach i nasz pompon jest gotowy.
Krok 2
Kiedy wszystkie rzeczy mamy gotowe kleimy do wcześniej narysowanego szablonu(tutaj możemy trochę poszaleć jeśli chodzi o wypełnienie go kółeczkami). Do łapki przyklejamy pompon a z zielonego papieru wycinamy taka jakby fale i przyklejamy do obrazka tworząc trawę. I nasz kotek jest gotowy. Oceńcie czy wam się podoba:)
2 komentarze:

 
 
Blogger Templates