Social Icons

czwartek, 19 marca 2015

Kurs na quillingowy kwiecisty świecznik
Hej, nie wiem jak Wy ale ja się bardzo ciesze, że już za dwa dni mamy kalendarzową wiosnę. Co prawda już czuć i widać tą naszą wiosnę i nie wiem jak w innych regionach naszego kraju ale u mnie na drzewach już są pączki, niektóre kwiatki dawno już zakwitły a i ptaki tego roku zawitały do Polski jakoś wcześniej co prawda naszego polskiego zwiastuna wiosny czyli bociana nie widziałam ale za to szpaki już do mnie przyleciały a to oznacza, że wiosna rozgościła się u nas na dobre. Z czego się bardzo cieszę. I własnie z tej okazji mam dla Was kolejną wiosenną pracę czyli wiosenny stojak na podgrzewacz. Do jego wykonania będziemy potrzebowali:
-Kleju
-Pasków papieru kolor zielony, fioletowy, żółty
-Kawałka papieru o białym kolorze
-Igły do quilllingu
-Nożyczek
-Oraz podgrzewacza
krok 1
Bierzemy około 20 pasków zielonego koloru zwijamy ze sobą i kleimy na końcu to będzie podstawa naszego podgrzewacz ważne jest aby podstawa pod naszą świeczką była troszkę większa od podgrzewacza. Następnie zwijamy po jednym zielonym pasku papieru i delikatnie spłaszczamy z obu stron tak aby powstała nam delikatnie zgięta łezka. Ja na swój podgrzewacz zrobiłam 44 łezki i uformowałam z nich cztery listki, które przykleiłam do podstawy.


Krok 2
Teraz zrobimy kwiatki, zaczniemy najpierw od stokrotek czyli zwijamy jeden żółty pasek papieru i sklejamy na końcu z białego papieru wycinamy pasek o długości jakieś 2 lub 3 cm następnie nacinamy nasz pasek wzdłuż szerokości i przyklejamy do żółtego paska w ten sposób powstanie nam stokrotka. Robimy takich cztery. Teraz robimy fioletowe kwiatki, które są trochę trudniejsze do zrobienia ale nie aż tak bardzo, żeby było trochę łatwiej pokaże wam jak zrobić płatek do tego kwiatka na kartce:
Na kawałku styropianu wbijamy szpilki tak jak na zdjęciu powyżej i bierzemy fioletowy pasek papieru robimy małą pętelkę i zahaczamy o szpilkę numer 1 następnie zahaczamy o szpilkę numer 2 i wracamy paskiem papieru do szpilki numer 1 gdzie nanosimy troszkę kleju i przyklejamy pasek, następnie zahaczamy o szpilkę numer 3 wracamy do szpilki numer 1 i znowu kleimy tak postępujemy aż do owinięcia całego kwiatka, jeśli w trakcie owijania zabraknie nam paska to po prostu doklejamy i przeplatamy dalej. Kiedy już cały kwiatek będzie gotowy nanosimy troszkę kleju na płatka i owijamy cały płatek paskiem papieru po czym z ciągamy z szpilek. Aby zrobić jednego kwiatka będziemy potrzebowali czterech takich płatków. 
Następnie przyklejamy nasze kwiatki między listkami i nasz świecznik jest gotowy oceńcie czy Wam się podoba:) 

3 komentarze:

 1. Śliczny ten świecznik. Świetne kolory i pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oryginalny świecznik, kwiaty piękne, w moim guście. Podziwiam za tak dużą aktywność na blogu. Ja dopiero przyglądam się i uczę.

  OdpowiedzUsuń
 3. nieraz chciałam zająć sie quillingiem, ale narazie póki co brakuje mi chyba do tego cierpliwosci:) Ale kursik super!
  Dziękuje za odwiedziny u mnie i za udział w candy :) Trzymam kciuki podczas losowania i zapraszam :)
  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń

 
 
Blogger Templates