Social Icons

poniedziałek, 4 maja 2015

Puszysty kwiatek w doniczce 
Hej, jak Wam minęła majówka świeciło u was słońce? Bo mnie ta pogoda strasznie zdenerwowała na początku tamtego tygodnia było bardzo ładnie świeciło słońce, ptaszki śpiewały po prostu prawdziwa wiosna i już myślałam, że skoro już jest taka ładna pogoda to i majówka uda się ciepła, no ale cóż jak widać nie wszystko idzie tak jak byśmy tego chcieli, bo już w w czwartek pod wieczór ochłodziło się i padał deszcz i tak aż do niedzieli w sumie dzisiaj nie jest ładniejsza pogoda no ale mam nadzieję, że się poprawi bo w końcu już jest maj:) No ale zmieniając temat dzisiaj mam dla Was kursik na kwiatka w doniczce do jego wykonania będziemy potrzebowali:
-Kleju
-Nożyczek
-Igły do quillingu
-Doniczki
-Drucika
-Bibuły zielonej
-Styropianu
-Kolorowych kamyczków
Pasków papieru kolor brązowy, czarny, różowy i zielony

Krok 1
Rozcinamy wzdłuż szerokości po 6 pasków brązowego papieru i czarnego następnie kleimy je na przemiennie ze sobą czyli raz czarny pasek, raz brązowy aż dojdziemy do końca to będzie środek naszego kwiatka. Następnie tak samo postępujemy z różowym papierem rozcinamy i zwijamy, na jednego płatka będziemy potrzebowali 10  różowych pasków. Kiedy już wszystkie płatki mamy zrobione doklejamy je wokół środka tworząc kwiatka. Następnie zwijamy pasek zielonego papieru zginamy z oby stron tworząc wrzecionko robimy ich około 8 następnie kleimy ze sobą tworząc płatka.


Krok 2 
Bierzemy drucik owijamy go zieloną bibułką doklejamy na boku listek a na samej górze nasz kwiatek ,następnie bierzemy doniczkę wkładamy do niej styropian wbijamy kwiatka i zasypujemy kamyczkami i nasz wiecznie kolorowy kwiatek jest gotowy:) 

A na koniec mam dla Was trochę prawdziwej wiosny chciałam jeszcze zrobić zdjęcia kwitnącym drzewom owocowym no ale niestety aparat się zbuntował i nie pozwolił mi na to:) Dlatego pokaże wam tylko trochę kwiatków:











5 komentarzy:

 1. Fajny kursik a majówka u nas na południu całkiem podobnie :) Słoneczko się przebijało ale cieplejszy sweterek również się przydał. Pozdrawiam Serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Obca mi technika wydaję się prosta :) może spróbuję :D
  Piękne kwiaty

  OdpowiedzUsuń
 3. Uroczy i bardzo oryginalny jest ten kwiatuszek. W ogródku śliczna, kolorowa wiosna! Cieplutko pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podoba mi się takie rękodzieło :))

  OdpowiedzUsuń

 
 
Blogger Templates