Social Icons

piątek, 4 września 2015

Papierowy rożek i wymianka
Hej, co prawda wakacje już się skończyły tak samo jak sezon na bardzo upalne dni ale ja mimo tego mam nadzieję, że jeszcze we wrześniu będzie chodź kilka gorących dni co prawda na pewno nie będą tak upalne jak w lipcu czy w sierpniu ale słoneczko chodź troszkę umili nam te jesienne dni.I żeby przypomnieć sobie te upalne wakacje mam Was kurs na papierowego rożka. Do jego wykonania będziemy potrzebowali:
-Kleju
-Nożyczek
-Pomarańczowej, żółtej i zielonej kartki papieru
-Brązowej kredki woskowej
-Igły do quillingu
-Pasków papieru kolor fioletowy, ciemno brązowy i czerwony
Krok 1
Bierzemy pomarańczową kartkę i wycinamy koło następnie z niego wycinamy jedną ćwiartkę i rysujemy na niej kratkę, którą zwijamy robiąc stożek. Teraz zrobimy gałkę lodów, czyli sklejamy ze sobą i zwijamy około 12 fioletowych pasków, delikatnie wypychamy środek i taką gałkę wklejamy w stożek.
Krok 2
Została nam tylko zrobienia wisienka i rurka z kremem ale najpierw zrobimy wisienkę. Zwijamy 4 paski papieru i delikatnie wypychamy środek robimy takie dwie części, które ze sobą sklejamy. Z zielonego papieru wycinamy łodyżkę oraz listek i doklejamy do wisienki, którą przyklejamy na środku lodowej gałki. Aby zrobić rurkę z kremem wycinamy prostokąt z żółtego papieru o wymiarach 3cm na 6cm, zwijamy pasek i przyklejamy pod skosem z styłu gałki i nasz rożek jest gotowy.
I jeszcze jedna wiadomość ostatnio brałam udział w wymiance "Co komu w duszy gra" organizowanej na blogu http://bizuteriairekodzielo.blogspot.com/ moją wymiankowa para była Basia z bloga http://basiapawlak.blogspot.com/ dostałam od niej taką świetną paczuszkę. Basiu bardzo dziękuje:)

7 komentarzy:

 1. Uroczy ten rożek! Gratuluję Ci Bożenko ślicznego prezentu i życzę miłego weekendu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoj rożek jest świetny :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. podoba mi się pomysł na rożek;) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Super rożek
  zapraszam po wyróżnienie do LBA
  http://mojswiat-handmade.blogspot.com/2015/09/liebster-bloger-award-po-raz-pierwszy-i.html
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Rożek wygląda wspaniale, a prezenty super.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bożenko, jak zwykle zrobiłaś oryginalną pracę, nie spotykaną na innych blogach.

  OdpowiedzUsuń

 
 
Blogger Templates