Social Icons

piątek, 17 marca 2017

Wstążeczkowe jajko

Hej, pogoda za oknem jest do niczego, szaro, buro i zimno jak ja już chcę prawdziwą ciepłą wiosnę. A skoro jest tak zimno to na żadne spacery nie chce mi się chodzić dlatego wykorzystuję ten czas na wielkanocne robótki. Dzisiaj pokaże Wam jak zrobić jajko ozdobione wstążeczkami. Do jego zrobienia będziemy potrzebowali:
-Styropianowe jajko
-Szpilki
-Kilka różnych wstążek
-Igłę
-Nitkę
-Nożyczki
-Taśmę dwustronną
-Scrapki listki

Krok 1
Przebijamy szpilką wstążkę i wbijamy ją do jajka następnie raz oplatamy całe jajko wstążeczką aby wyznaczyć sobie środek, potem zaczynamy owijać całe jajko po skosie, czyli do połowy jajka prowadzimy wstążeczkę po lewej stronie następnie krzyżujemy na prawą stronę i pleciemy znowu połowę itd. Na końcu wbijamy szpilkę w zakończenie wstążki i odcinamy jej nadmiar. Następnie robimy czuprynkę czyli na szerszą wstążkę przyklejamy węższą i ucinamy kilka pasków na 3, 5, 7 cm. Za pomocą szpilki mocujemy wstążki do czubka jajka aby to zrobic przebijamy przez szpilkę wstążkę w środku a następnie oba jej końce, robimy też tak z pozostałymi kawałkami wstążki.

Krok 2
Teraz zajmiemy się dekorację, czyli bierzemy nitkę i wstążkę o długości około 15 cm. Zaczynamy przeplatać igłę przez wstążkę nad górą pod spodem itd. Następnie wyciągamy jedną nitkę tak aby wystawała po obu końcach wstążki. Związujemy wystające nitki i w ten sposób powstaną nam kwiatki, które mocujemy do jaka za pomocą ozdobnych szpilek. Na koniec do kwiatków przyklejamy listki i gotowe:)Na koniec jeszcze chciałam podziękować za przesyłkę, którą dostałam już jakiś czas temu od Marzenki z bloga  http://sennyocean.blogspot.com/  miała do oddania taka piękną bransoletkę wiec się po nią zgłosiłam a oprócz niej dostałam jeszcze trochę przydasiów. Bardzo serdecznie dziękuję za prezent :)


Tutaj mam pierwsze przebłyski wiosny, która zawitała u mnie w ogrodzie10 komentarzy:

 
 
Blogger Templates