Social Icons

sobota, 17 stycznia 2015

Kartka na dzień babci i dziadka
Hej, dzisiaj pokażę Wam jak zrobić ciekawą laurkę z okazji święta naszych dziadków. Do jej wykonania będziemy potrzebowali:
-Papier do prezentów lub inną kolorową kartkę
-Kleju
-Igły do guillingu
-Pasków papieru
-Kredek i mazaków
-Białej i beżowej kartki
-Nożyczek

Krok 1
Bierzemy białą kartkę i rysujemy na niej dwa kwiatki, które z obu stron obklejamy papierem do prezentów, wzór wycinamy. Następnie wycinamy prostokątny kawałek papieru i zginamy 2 cm z obu stron lewą stronę do środka a prawą na zewnątrz tworząc nóżkę, ją też obklejamy i przyklejamy do naszych kwiatków tak aby nasza laurka mogła się otwierać.(na zdjęciach poniżej trochę lepiej to widać to prędzej zrozumiecie o co mi chodzi;)
Krok 2
Teraz na beżowej kartce rysujemy dziadka i babcie, wycinamy i kolorujemy przyklejamy na górnym kwiatku i koło dziadka piszemy 22 styczeń a koło babci 21 styczeń.
Krok 3
Z białej kartki papieru wycinamy ciekawy wzór i doklejamy na dolnym kwiatku gdzie piszemy życzenia. Następnie na igłę do quillingu nawijamy zielony pasek papieru kleimy na końcu i ściskamy z obu stron tworząc wrzecionko, które przyklejamy wokół białej kartki, ich potrzebujemy około 10. Następnie zwijamy fioletowy pasek papieru kleimy na końcu aby powstał nam środek kwiatka, z pomarańczowego kolory zwijamy 6 pasków delikatnie ściskamy z jednej strony aby powstała nam łezka i doklejamy do środka. takie same łezki robimy z białego papieru i doklejamy je między pomarańczowe płatki jak na zdjęciu.  Mam nadzieje, że pomysł Wam się spodoba napiszcie co o nim sądzicie:)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 
 
Blogger Templates