Social Icons

poniedziałek, 27 lipca 2015

Papierowy zegar z wahadełkami
Hej, dopiero co nie dawno cieszyłam się, że pogoda robi się coraz cieplejsza a tu znowu cały dzień pada i choć lipiec to chłodek daje się we znaki. Ale nie będę co narzekać bo może być jeszcze zimniej dlatego bez dalszego marudzenia mam dla Was kursik na zegar z wahadełkami. Do jego wykonania będziemy potrzebowali:
-Kartki papieru kolor brązowy, żółty, czarny, biały i zielony
-Kleju
-Nożyczek
-Sznurków
-Igły do quillingu
-Pasków papieru kolor jasno i ciemno niebieski i biały
Krok 1 
Bierzemy kartkę papieru i wycinamy taki szablon jak poniżej, zginamy i sklejamy tworząc domek, dach robimy brązowy.
 Krok 2
Bierzemy czarny papier i wycinamy kółko naklejamy je na środku zegara. Z białego papieru wycinamy strzałki i przyklejamy na środku tarczy. Z białych pasków robimy 13 kółeczek, dwanaście z nich przyklejamy tworząc godzinę i minutę a ostatnią przyklejamy na złończeniu strzałek.
Teraz zrobimy kwiatka, wycinamy z zielonego papieru kształt podobny do łezki i nacinamy z obu stron przyklejamy, następnie zwijamy pięć kółeczek z jasnego niebieskiego a na środku przyklejamy jedno kółeczko z ciemniejszego koloru w ten sposób powstanie nam kwiatek, który przyklejamy na liściach. Następnie sklejamy ze sobą 6 pasków brązowego papieru, zwijamy i delikatnie wypychamy (to będzie połowa wahadełka) drugą cześć robimy tak samo i kleimy oba elementy ze sobą w ten sposób powstanie wahadełko, robimy takie trzy. Aby je można było zawiesić przyklejamy do każdego z osobna sznurek pamiętając aby były różnej długości. I nasz zegar jest gotowy:)
4 komentarze:

 1. Bardzo fajny zegar a te quillingowe dodatki słodkie
  pozdawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Bożenko, Twoje prace są zawsze oryginalne i ładne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny pomysł :) Pozdrawiam Serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny pomysł z tym zegarem :)

  OdpowiedzUsuń

 
 
Blogger Templates