Social Icons

piątek, 16 października 2015

Szufladka na drobiazgi
Hej, jak się czujecie, nie dopadło Was jesienne zmęczenie? Bo dla mnie październik to miesiąc, w którym najchętniej usiadłabym w swoim pokoju z kubkiem gorącej herbaty i przeczekała, aż minie to wszechobecne przygnębienie. Lecz mimo to trzeba się pozbierać w garść i działać bo niestety nie da rady przeleżeć całej jesieni. Ja, żeby chodź trochę poprawić sobie humor lubię chodzić na piesze wycieczki do lasu zbieram wtedy szyszki i kasztany, które później wykorzystuje do zimowych dekoracji. I dzisiaj mam dla Was kursik na szufladkę aby można było gdzieś przetrzymywać właśnie takie skarby jesieni. Do jej wykonania będziemy potrzebowali:
-Kleju
-Nożyczek
-Kartek papieru kolor biały, żółty, zielony i fioletowy
-Ozdobnej kartki
-Długopisu
-Linijki
Krok 1
Bierzemy kartkę papieru i rysujemy na niej wzór podany poniżej, tam gdzie zaznaczyłam długopisem należy zgiąć a gdzie jest zaznaczono ciemnym kolorem rozcinamy. Tak powstanie wieczko.
A tak powstanie szufladka
Krok 2
Wieczko rysujemy na żółtej kartce i sklejamy, szufladkę wycinamy z białej kartki. Następnie wycinamy prostokąt aby był trochę dłuższy niż szuflada oklejamy go papierem ozdobnym i przyklejamy do jednej strony aby szufladkę lepiej było wysunąć. Teraz przystąpimy do ozdabiania, ja wycięłam z papieru motylka i przykleiłam po jednej stronie a po przeciwnej zrobiłam kwiatka. Bierzemy biały pasek papiery o szerokości 1,5cm nacinamy i zwijamy aby powstała nam stokrotka, następnie z fioletowej kartki wycinamy prostokąt i z jednej strony wycinamy trójkąt aby powstały nam dwa ząbki, robimy ich 8 i przyklejamy do stokrotki, później tym samym sposobem robimy płatki z białek kartki tylko, że większe i też przyklejamy. Aby zrobić listki na zielonym papierze rysujemy coś na kształt owalu tylko z spiczastymi końcami i nacinamy robimy takie trzy listki, które przyklejamy do kwiatka a jego do wieczka i nasza szuflada na drobiazgi jest gotowa:) 

 Na koniec chciałam jeszcze serdecznie podziękować moim obserwatorom, że do mnie wpadają i tak miło komentują oraz bardzo dziękuje także tym, którzy chociaż raz pozostawią po sobie ślad:)


3 komentarze:

  1. Bożenko, jak zwykle zrobiłaś oryginalną rzecz nie spotykaną na innych blogach. Bardzo ładne i przyrodnicze pudełko, jak przystało na skarby, które mają tam być schowane.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajne pudełeczko! Dziękuję za udział w moim Candy i zapraszam wkrótce po wyniki.

    OdpowiedzUsuń

 
 
Blogger Templates