piątek, 15 stycznia 2016

Quillingowy bałwanek
Hej, jak tam u Was sypneło może śniegiem? bo u mnie od początku stycznia śnieg leżał zaledwie dwa dni i to bardzo dużo go nie było bo z pod śniegu przebijała się zielona trawa a szkoda bo moim zdaniem zima bez śniego to nie zima. No cóż może śnieg sobie o nas przypomni dopiero w lutym na co mam cichą nadzieję, nie potrzebuje go aż tak strasznie dużo ale jakby zrobiła się biała pierzynka na podwórku nie miałabym nic przeciwko:). Więc z braku zimy za oknem ja przywołałam zimę do siebię tworząc bałwanka. Do jego wykonania bedzięmy potrzebowali:
-Kleju
-nożyczek
-Białych, pomarańczowych i czarnych pasków do quillingu
-Brązowej i niebieskiej kartki papieru
-Oraz waty
Krok 1
Najpierw zajmiemy się górą czyli bierzemy 14  białych pasków, zwijamy i delikatnie wypuklamy aby zrobić coś na kształt miseczki, robimy dwie takie części i sklejamy ze sobą. Potem zwijamy czarny pasek aby zrobić oczko bałwanka, potrzebujemy ich dwa i przyklejamy. Aby zrobić usta zwijamy czarny pasek i formujemy z niego kształt księżyca, który przyklejamy. Aby zrobić nos zwiajmy pomarańczowy pasek wypuklamy za pomocą dłygopisu i przyklejamy na środku twarzy. Następnie robimy kapelusz, czyli zwijamy 12 czarnych pasków delikatnie wypuklamy i przyklejamy do głowy.
Krok 2
Aby zrobić dół bałwanka postępujemy tak jak w przypadku głowy tylko zamiast 14 pasków dajemy 20 sklejamy obie części i łaczymy dół z głową aby zrobić guziki zwijamy jeden czarny pasek i przyklejamy do brzycha robimy ich trzy.
Krok 3
Teraz zostało nam tylko zrobić dodatki, więc z niebieskiego papieru wycinamy pasek o szerokości około 1 cm, nacinamy z obu stron aby powstały nam frędzle szalika i przyklejamy wokół szyi. Z brązowego papieru o dł. 4 cm i szer. 6 zwijamy rulonik i sklejamy to będzie trzonek miotły, następnie bierzemy węższy brązowy pasek nacinamy zwijamy i przyklejamy do rulonika w ten sposób powstanie nam miotła. Lecz aby nasz bałwanek mógł miotłę utrzymać sklejamy ze sobą 2 paski białego papieru zwijamy i delikatnie spłaszczamy z jednej strony robiąc łezkę potrzebujemy ich dwie i przyklejamy do boków bałwanka. Aby zrobić trochę zimowej atmosfery przyklejamy watę i nasz bałwanek jest gotowy:)  Mam nadzieję, że zbytnio nie pokręciłam :)


17 komentarze:

Świat według Basi pisze...

super bałwanek śniegu mogę ci pożyczyć bo u mnie sporo go jest

Wiga pisze...

Bardzo ładny bałwanek.

Anna Maksymiuk pisze...

Super bałwanek. :) Jak to jest możliwe, żeby u Ciebie śniegu nie było. Z przyjemnością oddam Ci trochę. U nas pada jak oszalały. :)

Jola pisze...

Śliczny bałwanek, dla mnie quilling, to czarna magia tym bardziej podziwiam :))). Dziękuję za wizytę i udział w moim candy, życzę powodzenia :))).

Ewa Jurewicz pisze...

Uroczy jest ten bałwanek. Serdecznie pozdrawiam.

ALEKSANDRA P pisze...

Cudny bałwanek i idealny na tą porę roku :) Pozdrawiam:)

mikaglo 3d pisze...

No super, bardzo mi się podoba :)
Dzięki również za instrukcję, i ja może coś popróbuję w tym kierunku :)

Marta Sowa pisze...

Ciekawy bałwanek;) Pozdrawiam;)

Małgorzata Nowak pisze...

Super zrobiony bałwanek. Pozdrawiam serdecznie.

Małgorzata Nowak pisze...

Super zrobiony bałwanek. Pozdrawiam serdecznie.

Klara D. pisze...

Bożenko u mnie śnieg ciągle pada dziś od rana! Jest pięknie, biało jak w bajce. Bałwanek quillingowy cudowny. Dziękuję za odwiedziny, komentarze oraz zapraszam ponownie

Ewa Gil pisze...

Super balwanek i swietny pomysl, chyba z niego skorzystam bo u mnie nigdy nie pada snieg nie ma nawet zimy. Pozdrawiam serdecznie

Olenkaja pisze...

Fajny z niego koleś :)

Bogusława Matusiak pisze...

Fajny ten bałwanek :)

Dusia pisze...

Pomysłowy pozdrawiam Dusia

Arleta pisze...

super bałwanek

Anna Maria pisze...

Wspaniały Bałwanek!
Wspaniale ,ze bierzesz udział w mym Candy!
Powodzenia!
Moc pozdrowień!

Prześlij komentarz