Social Icons

poniedziałek, 4 stycznia 2016

Rowerek doniczka
Hej,  witajcie w nowym roku co prawda styczeń nie przywitał nas zbytni ładną pogodą ale i tak jak na tę porę roku jest bardzo ciepło więc nie ma co narzekać:) A ponieważ jest za zimno na spacery czy nawet na wyjście do sklepu, żeby nie siedzieć cały dzień przed komputerem czy telewizorem co jest bardzo nie zdrowe zimowy czas przeznaczam na robótki. I dzisiaj mam dla Was kursik na rowerek doniczkę. Do jego wykonania będziemy potrzebowali:
-Tektury lub grubej kartki technicznej
-Patyczków po lodach
-Nożyczek
-Kleju
-Długopisu
-Dwóch talerzy o różnej wielkości
-Pięć koralików
-Ulubiony kolor farby ja wybrałam niebieski
-Pudełka po śmietanie lub mleka
Krok 1
Bierzemy puste i czyste pudełko po śmietanie i malujemy na niebiesko, następnie z tektury za pomocą talerzyków wycinamy trzy kółka dwa mniejsze i jeden większy i malujemy na niebiesko z obu stron. Dwa mniejsze kołeczka przyklejamy z dwóch stron pudełka po śmietanie aby trochę upiększyć kółka na środku przyklejamy koralik. W ten sposób połowę pracy mamy już za sobą:)
Krok 2
Następnie wycinamy z tektury lub kartki technicznej dwa paski o długości około 12 cm malujemy i przyklejamy z przodu pudełka. Następnie doklejamy do pasków wielkie kółko i też na środku z obu stron przyklejamy po koraliku. Teraz zostało nam tylko zrobienie kierownicy, więc do wielkiego kółka przyklejamy patyczek po lodach a do niego w postaci leżącej doklejamy drugi patyczek. Na środku kierownicy możemy dodać koralik i  nasz rowerek jest gotowy:)


5 komentarzy:

 
 
Blogger Templates